Instagram
Home / PÜF NOKTASI / Aklınızda Olsun ..

Aklınızda Olsun ..

püf noktası

Soğan soyarken…

Soğan soyarken gözlerinizin yaşarmaması için tezgaha içi su dolu bir kap alın. Akan su da gözlerinizin yaşarmasını engelleyecektir. Soymaya başlamadan önce parmaklarınızı sirkeye batırırsanız, soğan kokusunun elinize bulaşmadığını göreceksiniz.

Tatlı mısırlar

Mısırları haşlarken daha lezzetli olması için tencereye bir çay kaşığı şeker atın. Ayrıca mısır kabuklarını da yıkayıp ilave edebilirsiniz.

Makarnanızın daha hafif ve lezzetli olması için…

Makarna haşlarken makarnanın çok daha lezzetli ve hafif olması için haşlama suyuna biraz süt ilave edin. Farkı hemen anlayacaksınız.

Omlet yaparken…

Kabarık bir omlet yapmak istiyorsanız, bir yemek kaşığı suyun içine bir çay kaşığı mısır unu ekleyin. Hazırladığınız karışımı yumurtaya ilave edin. Böylece kabarık bir omlet yapmış olacaksınız.

Maydanozları saklarken…

Maydanozlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra ince kıyın. Kavanozlara doldurup kapaklarını sıkıca kapatın. Buzdolabında mahafaza edin. Böylece hem her zaman kullanıma hazır olur, hem de uzun süre yeşilliğini korur. Kıyılmış maydanozu yemeklerin içinde kullanabileceğiniz gibi yemeklerin üzerinde süsleme amaçlı da kullanabilirsiniz.

Bal nasıl saklanır?

Bal kavanozunu sıcak olmayan serin ve karanlık bir yerde saklamak gerekir. Gün ışığı alan bal bozulur. Ayrıca kavanozun kapağı açık kalırsa nem alır ve tadı acımtırak olur.

About yakup sarıçiçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: