google.com, pub-4785136224982704, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Akciğerleri Temizleyen Şifalı Bitkiler

sarımsak

Akciğerlerimiz, sağlıklı bir hayat için olmazsa olmaz bir organımızdır. Onun sayesinde nefes alır, enerji üretiriz. Bu nedenle akciğerlerimizin sağlıklı olması oldukça önemlidir. Şimdi sizler içinakciğerleri temizleyen şifalı bitkileri derledik. Özellikle Zencefil, Sarımsak, Okaliptüs, Ekinezya, Keçiboynuzu ve Ebegümeci akciğerler için oldukça faydalı bitkilerdir. Gelelim bu bitkilerin akciğerler için yararlarına,

Zencefil: Çok kuvvetli bir antioksidan görevi üstlenir ve akciğerleri temizler. Akciğerlerden çeşitli toksinlerin, mukus ve yabancı bir takım maddelerin uzaklaştırılmasında yardımcı olur. Zencefil bitkisini direk yiyebilirsiniz ya da çayını içebilirsiniz.

Sarımsak: Kuvvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra içinde bulundurduğu alisin kimyasalı ile akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur. Alisin kimyasalı aynı zamanda akciğerlerdeki mukusu temizler, soğuk algınlığı ve solunum problemlerine de iyi gelir. İster balla karıştırılmış çayını tüketebilir isterseniz de günde üç diş yutarak tüketebilirsiniz.

Okaliptüs: Bu bitki doğal bir antibiyotik görevi üstlenir ve aynı zamanda içerisinde bir takım yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar akciğer enfeksiyonlarında ve kanın çoğaltılmasında faydalıdır. Bazı ilaçlarda da özellikle öksürük şurupları ile pastillerde bu yağlar kullanılır. Okaliptüs çayı bronşite ve sinüzite faydalıdır. Özellikle buharını solumak iyi gelir.

Ekinezya: Akciğerleri temizler ve soğuk algınlığına ve öksürüğe faydalıdır. Ekinezya kökü de bir takım akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir.

Keçiboynuzu: Bu bitki özellikle sigara içenler için oldukça yararlıdır. 1 litre su içerisinde 5 tane keçiboynuzu kaynatılıp aç karna içilirse sigaranın ciğerlere verdiği zararı azaltır. 6 ayda bir 20 gün civarında tekrarlanmasında fayda vardır.

Ebegümeci: Bu bitki de özellikle sigara içenler için faydalıdır. Kaynar suda bir miktar ebegümeci kaynatılıp aç karna bir bardak içilirse sigaranın ciğerlere verdiği zararı azaltır. Aynı zamanda balgam atılmasında faydalıdır ve akciğer kanseri riskini azaltır.

 

Lezzettanesi Yemek Tarifleri Afiyet Olsun ..

About yakup sarıçiçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir